Osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy raz na zawsze, często stają przed trudnym wyborem diety. Jest to jednak decyzja naprawdę trudna, bowiem dzisiaj wokół nas pojawiają się coraz to nowe kuracje odchudzające, a każda opisywana jest jako niewiarygodnie skuteczna. Którą dietę więc wybrać, by w końcu móc zacząć się cieszyć zgrabną, szczupłą sylwetką oraz płaskim brzuchem?
Jeśli należysz do osób zdyscyplinowanych, a silna wola nie jest ci obca, wówczas z całą pewnością możesz zdecydować się na przejście na tak zwaną dietę norweską. To nowoczesna kuracja żywieniowa, która została opracowana przez lekarzy specjalistów z jednego
z uniwersyteckich szpitali, mieszczących się w Oslo.

Przyspiesz przemianę materii!

Największą zaletą diety norweskiej jest sam fakt, że jest ona w stanie bardzo szybko przyspieszyć naszą przemianę materii. A w ten sposób również efekty przebywania na tej kuracji odchudzającej mogą być zadziwiające. Jak się okazuje, w ciągu dwóch tygodni stosowania diety norweskiej, można zrzucić nawet dziesięć kilogramów, a to wynik na pewno bardzo imponujący. No dobrze, ale jakie są w ogóle główne założenia tej kuracji odchudzającej?
Dieta norweska opiera się przede wszystkim na spożywaniu jajek oraz grejpfrutów. Oczywiście to nie jedyne pokarmy, po które będziemy sięgać na tej diecie. Możemy je bowiem komponować z różnymi warzywnymi i owocowymi sałatkami, z gotowanym mięsem (wołowina, pierś z kurczaka), rybą, dozwolone jest również sięganie po pieczywo. Z menu natomiast należy całkowicie wyeliminować słodycze oraz sól, która jest niewskazana na tej diecie. Jeśli chodzi o napoje, to możemy sięgać oczywiście głównie po wodę mineralną. Doskonale gasić nasze pragnienie będą również soki (najlepsze będą grejpfrutowe), herbaty owocowe oraz ziołowe.
Oczywiście bardzo ważne jest to, by nie przerywać takiej kuracji odchudzającej. Musi ona trwać dokładnie czternaście dni, w przeciwnym razie bowiem dieta nie będzie skuteczna
i o żadnych widocznych efektach odchudzania nie będzie mowy.

Nowa metoda odchudzania

Dieta norweska jest nowym sposobem odchudzania, a sama kuracja pojawiła się w zasadzie stosunkowo niedawno. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że dieta ta nie jest kuracją dla wszystkich osób, ze względu na rygorystyczność. Dlatego osoby borykające się z brakiem silnej woli mogą nie poradzić sobie z narzuconymi przez dietę ograniczeniami, czego rezultatem może być jedynie niepożądany efekt jo – jo.
Dieta ta jednak okazuje się kuracją wysoce skuteczną, nic więc dziwnego, że również dietetycy zwracają na nią coraz większą uwagę. Dzięki przyjmowaniu ściśle określonych produktów, warzyw i owoców, nasza przemiana materii zostaje znacznie przyspieszona, czego efektem jest zrzucenie sporej ilości tkanki tłuszczowej.
Specjaliści jednak zalecają szczególną ostrożność podczas stosowania diety norweskiej. Pamiętaj, że nawet jeśli uda ci się przetrwać z rygorystycznymi zasadami przez całe dwa tygodnie, to następną taką kurację możesz odbyć dopiero po roku od zakończenia poprzedniej.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tabela kalorii – Warzywa

Aby zobaczyć tabele kaloryczne produktów wybierz kategorię żywnościową. Warzywa Owoce Mięso Nabiał Produkty zbożowe Słodycze Nazwa produktu kcal w 100g...

Zamknij