Jeśli od dłuższego czasu poszukujesz sposobu na skuteczne odchudzanie i chcesz jednocześnie zrzucać zbędne kilogramy w zgodzie z naturą, to z całą pewnością powinna cię zainteresować dieta paleo. Ta kuracja odchudzająca jest również nazywana dietą naszych przodków bądź dietą jaskiniowców.

Dieta paleolityczna nie jest żadną dietą cud, która obieca ci zrzucenie kilkunastu kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Owszem, ta nowoczesna kuracja pomoże ci stać się właścicielem szczupłej sylwetki, ale na efekty będziesz mógł poczekać nieco dłużej. Dieta jaskiniowców jest również sposobem na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych, jest to więc jednocześnie doskonała propozycja dla osób, które chcą zacząć się zdrowo i racjonalnie odżywiać.

Dieta zdrowa i ekologiczna

Dieta paleo jest przede wszystkim dietą zdrową i ekologiczną. Dzięki niej więc nie tylko będziesz mógł cieszyć się szczupłą sylwetką, ale jednocześnie zaczniesz się doskonale czuć we własnej skórze, a czyż to nie jest naprawdę ważne? Jeśli więc chcesz się poczuć jak nowonarodzony, to z całą pewnością najwyższy czas na zapoznanie się z dietą jaskiniowców.
Największym sekretem diety paleolitycznej jest przede wszystkim spożywanie sporych ilości białka oraz sięganie po tak zwane produkty wysokobiałkowe. Warto więc sięgać chociażby po takie pokarmy, jak owoce morza, chude mięso – głównie po piersi z kurczaka oraz po kotlety cielęce, po wątróbkę wołową. Takie produkty zawierają duże ilości białka, które z kolei ma ważną rolę w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie.
Niewątpliwie ważne jest również to, by zredukować spożywanie tłuszczów do minimum, zwłaszcza tych szkodliwych, które są odpowiedzialne za gromadzenie się tkanki tłuszczowej
i za schorzenia układu krążenia. Zamiast nich postawmy na zdrowe tłuszcze omega, które znajdziemy między innymi w orzechach włoskich, w niektórych warzywach liściastych oraz we wspomnianych już wyżej owocach morza.

Najważniejsze zasady diety paleo

Poza tym, że dieta paleolityczna jest dietą bogatą w produkty wysokobiałkowe, to oczywiście wraz z dietą wcielić należy w życie również kilka innych, równie ważnych zasad. Przede wszystkim dieta jaskiniowców zakłada również spożywanie surowych warzyw oraz owoców, które dostarczają naszemu organizmowi wszelkich potrzebnych substancji odżywczych.
Równie istotne wydaje się być przyjrzenie naszym nawykom żywieniowym. Dieta naszych przodków zakłada bowiem spożywanie dwóch – trzech posiłków dziennie, a także prowadzenie ćwiczeń fizycznych, bowiem bez aktywności trudno nam będzie dojrzeć jakiekolwiek rezultaty tej kuracji odchudzającej.
Obecnie dieta paleolityczna cieszy się zainteresowaniem osób na całym świecie, a prawdziwych zwolenników znalazła między innymi w Stanach Zjednoczonych. Właśnie tam jest ona praktykowana przez wiele gwiazd, przez aktorów i piosenkarzy, którzy zdają się zgodnie twierdzić, że dieta jaskiniowców nie jest tylko kuracją odchudzającą, ale doskonałym sposobem na zmianę swojego stylu życia, na lepsze samopoczucie zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dieta bezglutenowa i celiakia

Wśród bardzo wielu różnych diet z jakich może obecnie korzystać każdy z nas szczególną popularnością cieszy się tak zwana dieta...

Zamknij