Pozostałe

Stomatologia

Knowing exactly what to do. Neat qualified private doctor reaching for her dental mirror for running a checkup on her little patient

Nowoczesna stomatologia to dziedzina medycyny, która dynamicznie się rozwija. Coś, co jeszcze kilkanaście lat temu wydawałoby się niemożliwe, dziś jest wykonywane w gabinetach dentystycznych na co dzień. Zabiegi są na coraz lepszym poziomie, materiały najwyższej jakości – wszystko po to, by pacjent mógł cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem.

Do niedawna chodzenie do dentysty kojarzyło się wyłącznie w wyrywaniem zębów lub leczeniem próchnicy. Z jednej strony było to spowodowane faktem, że dentyści nie mieli zbyt wielu więcej umiejętności. Ale jest też druga strona medalu – pacjenci, którzy trafiali do ich gabinetów, mieli uzębienie w fatalnym stanie. Wychodzili z założenia, że do dentysty chodzi się wtedy, gdy ząb boli. Jeśli nic nie boli, można nie pojawiać się u stomatologa przez wiele lat. Dziś, znając możliwości stomatologii, z usług dentystów korzystamy coraz chętniej. Powoli przemija też strach przed zabiegami w gabinecie – nowoczesna stomatologia oparta jest bowiem na leczeniu bez bólu. Od razu na początku wizyty pacjent otrzymuje środki przeciwbólowe i potem nie czuje już żadnego bólu ani dyskomfortu.

Zobacz również  Jabłka w najsłodszej odsłonie – pieczemy szarlotkę!

Prostowanie, wybielanie

Nowoczesna stomatologia to także wiele zabiegów estetycznych. Pacjenci przychodzą z zębami zdrowymi, ale np. szarymi lub krzywymi. Na wszystko jest rada – krzywe żeby można wyprostować za pomocą aparatu, a wyrównać przy użyciu koron czy licówek. Na wybielanie jest wiele nowoczesnych środków, które nie niszczą szkliwa zębów, a w trakcie jednej wizyty mogą wybielić uzębienie nawet o kilka odcieni. Proste zęby, śnieżnobiały uśmiech i żadnego bólu – to zalety stomatologii, z których coraz chętniej korzystamy.

Postaw na profilaktykę

Do gabinetu dentystycznego powinny wybrać się też te osoby, które maja braki w uzębieniu, szczególnie mocno widoczne, wchodzące w zakres uśmiechu. Jest bowiem możliwe uzupełnienie zęba za pomocą implantu lub mostu, dzięki czemu uśmiech będzie pełny, a komfort życia pacjenta znacząco wzrośnie. Dzisiejsza stomatologia to szerokie spektrum rozwiązań dla każdego. Nie warto więc bać się dentysty i odwiedzać go regularnie – lepiej i taniej jest zapobiegać niż potem leczyć.

Napisz komentarz