Aby zobaczyć tabele kaloryczne produktów wybierz kategorię żywnościową.

 

Kaloria jest jednostką ciepła, która przez ostanie lata została zastąpiona przez dżule. Co może mieć wspólnego ciepło z dietami? Wiąże to się z tym, że spożywana przez nas żywność spalana jest poprzez reakcje metaboliczne, w wyniku czego powstaje energia. Gdy spożytkowana przez nas ilość kalorii jest wykorzystana na bieżące potrzeby organizmu nie dochodzi do ich odkładania w postaci tkanki tłuszczowej. Jest to uzależnione od wiele czynników: płci, aktywności fizycznej, wieku i wielu innych.

Kalorie są znane każdej osobie, która choć raz w życiu miała do czynienia z odchudzaniem. Liczenie kalorii w każdym spożytym produkcie i trzymanie się ściśle określonej dawki na pewno spowoduje utratę wagi np. dieta 1000 kalorii. Jednak jest to sposób bardzo uciążliwy i wymagający. Ponadto po zakończeniu diety najczęściej powracamy do poprzedniej masy w dodatku z efektem yo-yo. Oprócz tego nagłe zmniejszenie spożywanej ilości kalorii powoduje zwolnienie metabolizmu, co sprawia, że dalsze odchudzanie będzie trudniejsze i wolniejsze.

Poniższy kalkulator pomoże Ci w doborze zapotrzebowania Twojego organizmu na kalorię.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Obliczanie BMI – wyznaczanie idealnej wagi

Wskaźnik BMI (Body Mass Index) to najpopularniejszy wyznacznik prawidłowej masy ciała. Na podstawie wzrostu i wagi ustalona jest zawartość tkanki...

Zamknij