Pozostałe

Zbilansowana dieta na zdrowie

diet map
Odchudzanie to koszmar, spędzający sen z powiek niejednej osobie. W dobie mody na szczupłą sylwetkę, zachowanie prawidłowej masy ciała to już nie tylko nasze „widzi mi się”, ale wymagania, które stawia przed nami społeczeństwo. Jeśli chcemy odnieść sukces powinniśmy zadbać o siebie. Wygląd zewnętrzny w dzisiejszych czasach determinuje powodzenie w życiu prywatnym, a niekiedy także zawodowym. Jeśli pragniemy osiągnąć trwałe efekty, pamiętajmy, że odchudzanie powinno być racjonalne i zdrowe. W przeciwnym razie nasza ciężka praca pójdzie na marne.

 

Każdy, kto boryka się z problemem nadmiernej masy ciała przechodził przez wiele diet. Nieobce mu są proteinowe plany żywieniowe czy trzynastodniowe, kopenhaskie głodówki. Diet do wypróbowania jest całkiem sporo, a ich twórcy prześcigają się w pomysłach na to, co eliminować, a na czym opierać jadłospisy, aby były skuteczne. Stosujemy ich wytyczne i osiągamy różne efekty, często ciężką pracę przypłacając powrotem do dawnej masy ciała. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wszystkie diety cud szeroko dostępne nie są właściwym rozwiązaniem, które zapewni nam skuteczną walkę ze zbędnymi kilogramami. Jedyną, skuteczną bronią w walce z nadwagą jest indywidualnie dopasowana, zbilansowana dieta.

O tym, że najlepszą dietą odchudzającą jest zbilansowany plan żywieniowy mówią już nie tylko dietetycy. Niemal na każdym kulinarnym blogu czy stronie internetowej poświęconej zdrowiu znajdziemy lekki przepis, poradę eksperta lub cały artykuł dotyczący wpływu żywienia na nasze samopoczucie Dzięki coraz szerszemu dostępowi do merytorycznych treści nasz wiedza stale rośnie. Świadomość społeczeństwa odnośnie właściwego żywienia znacznie wzrosła w ostatnich czasach. Dziś wiemy, że niezbilansowane jadłospisy, dieta białkowe, kapuściane lub głodówki to sposób na szybkie zrujnowanie metabolizmu i zdrowia, a nie najlepsza droga do szczupłej sylwetki. Stopniowo zaprzestajemy stosowania restrykcyjnych diet, gdyż w dzisiejszych czasach nie chodzi jedynie o szczupłą sylwetkę. Chodzi przede wszystkim o nadrzędne wartości, którymi są  zdrowie i życie. Chudnięcie z poszanowaniem dla tych wartości zapewnia jedynie właściwie dobrana dieta zbilansowana. Eksperci nieustannie podkreślają, że dieta nie jest jedynie czasową kuracją odchudzającą. To plan żywieniowy obowiązujący non stop, przez całe życie. Ciężko zatem sobie wyobrazić opieranie jadłospisu jedynie o produkty białkowe, zupki proszku czy wieczną eliminację pieczywa. Grunt to wprowadzenie zmian, które zaowocują wyrobieniem właściwych nawyków żywieniowych. Pomocna w tym jest zbilansowana dieta odchudzająca, której plan ułoży wykwalifikowany dietetyk. Jedyna służba i zdrowa metod utraty nadwagi. Dieta odpowiednio dobrana do wieku płci oraz intensywności treningów pozwala na stopniowe chudniecie w zdrowym tempie od 5,0 do 1 kilograma tygodniowo. Składa się z 4 lub 5 niewielkich posiłków dziennie. Menu diety zawiera wszystkie niezbędne produkty spożywcze, które zapewnia odpowiednią dawkę witamin i składników mineralnych. Dzięki różnorodności jadłospisu dostarczymy najważniejsze składniki odżywcze (aminokwasy, węglowodany złożone, błonnik pokarmowy i niezbędne kwasy tłuszczowe). Pamiętane o wszystkich zasadach diety, przestrzeganie godzin posiłków i planowanie menu może wydawać się kłopotliwe. Na szczęście Internet proponuje ciekawe i praktyczne rozwiązania – dietetyczne aplikacje mobilne, dostępne na smartfony, tablety i komputery.

Zobacz również  Walory zdrowotne ziemniaków

Jednym z bardziej popularnych i wysoko ocenianych programów jest DietMap. Inteligentna aplikacja, ułatwiająca kontrolę diety. Po zainstalowaniu aplikacji i rejestracji oprócz planu żywieniowego ułożonego przez dietetyka otrzymujemy wiele niezbędnych narzędzi służących zarządzaniu planem żywieniowym. Ponadto program czuwa nad bezpieczeństwem diety, sam przypomina o posiłkach i kontroluje ilość zjedzonych kalorii. To strażnik skutecznego odchudzania, z którym możemy być w stałym kontakcie. Zbilansowane plany żywieniowe oferowane przez DietMap to idealna odpowiedź dla wszystkich pragnących zdrowo chudnąć.

1 Komentarz

  1. Ostatnio mówi się o diecie owocowo- warzywnej ( pani dr Ewa Dąbrowska, dr Sławomir Spandoeck ) A ja polecam wszystkim Juice Plus. Jest to coś najlepszego poza soczystymi warzywami i owocami zdjętymi z krzaczka. Kto ma w dzisiejszym świecie czas na przygotowanie 5 porcji co dzień warzyw i owoców. A tu mamy 9 różnych warzyw i 9 różnych owoców gotowe. Robi to firma ze Szwajcarii. Jest to do dostania w 30 krajach na świecie i od kilku lat w Polsce. Ma w sobie tysiące wtórnych substancji roślinnych np. antyutleniacze Liczne badania na uniwersytetach w USA, Anglii, Australii Biodostępność- Układ odpornościowy i stany zapalne – Stres oksydacyjny i ochrona komórek- Ukrwienie- Zdrowe zęby- Ciąża- Zdrowie skóry- Badania z udziałem dzieci i młodzieży REWELACJA Zainteresowanych zapraszam po informacje. whiteape@interia,pl
    https://www.youtube.com/watch?v=PS89EDUc3xM

Napisz komentarz